Za dobrým vínem

Žernoseky žijí vínem. Skoro za rohem od naší vily si můžete dopřát sklenku dobrého vína, které zrálo na místní vinici, v Rodinném vinařství Mikulenkovi. O tom, že Mikulenkovi mají víno v srdci, svědčí i to, že kromě vinic provozují i vinařství, kde si na Selském dvoře nebo v Koštovně podlehnete kouzlu tekutých hroznů v příjemném prostředí. Ba co víc, pohodu u vína vám zpestří i domací pochutiny. Vinařství najdete přes řeku ve Velkých Žernosekách. A nezpomeňte. Pokud se vydáte pěšky a přívozem, nezdržte se u skleničky do noci.

Proč jen jedna sklenka? Využijte degustaci

Ve vinařství vás přivítají s otevřenou nárůčí, ať se stavíte jen na skleničku, nebo si přejete užít víno jak se patří. Využít můžete i degustaci, na kterou se nemusíte objednávat předem. Pokud si chcete užít kouzlo vína naplno. Mikulenkovi nabízejí i košt pro větší skupiny lidí, který zahrnuje celodenní pohoštění nebo například prohlídku vinice. Abychom nezapomněli. Jak Selský dvůr, tak Koštovna jsou častou kulisou jazzovýchcountry koncertů.

Kudy tam

Domácí kuchyně i pro vegeratiány

Ve vinařství nabízí od druhé poloviny března do konce října bohaté jídelní menu. Pochutnáte si na domácích polévkách, specialitách i tradiční kuchyni. Nám samotným se sbíhají chutě na domácí sýry, škvarkové placky nebo chléb. Pokud se objednáte na košt, s láskou připraví i jídlo, na kterých si naplno pochutnají vegetariáni nebo vegani.

Pár praktických informací na závěr

  • pěšky využijte přívoz
  • vinařství najdete i na Žernoseckém vinobraní
  • pravidelné koncerty a společenské akce
  • nabídka ochutnávek bez registrace